Jak palić  świece

flame of

ŻERAŃ

1628698829161.jpg

Świece sojowe flame of ŻERAŃ  posiadają drewniany, naturalny knot. Dzięki temu nie ma potrzeby nasączania go różnymi środkami aby ładnie się palił. Dlatego też dobrze jeśli będziesz przestrzegać kilku istotnych zasad, aby cieszyć się naszymi świecami jak najdłużej. 

1. Staraj się zawsze palić nasze świece przez przynajmniej 1,5-3 godziny (w zależności od wielkości świecy). Dzięki temu, naturalny wosk sojowy, będzie rozpuszczał się przy ściankach naczynia, co zapobiegnie tunelowaniu się świecy (topnienie wosku tylko przy knocie, nie przy ściankach naczynia). 

2. Kiedy gasisz świecę z drewnianym knotem, staraj się nie dmuchać. Najlepszym rozwiązaniem jest odcięcie dopływu powietrza. Do tego polecamy specjalne wygaszacze  do świec. 

3. Przed każdym paleniem przycinaj knot do długości 3-4 minimetrów ponad powierzchnią wosku. Pamiętaj aby robić to dopiero wtedy, kiedy wosk po poprzednim paleniu świecy dokładnie zastygnie. Dzięki temu unikniesz zabrudzeń wosku. 

Do przycinania knotów, polecamy używać specjalistyczne nożyki do przycinania knotów. Możesz także oderwać spaloną część knota. 

4. Dbaj o czystość świecy. Pozostałości drewnianego, spalonego knota nie będą wyglądały estetycznie w wosku. Niestety będą też ingerowały w zapach świecy. 

5. Pamiętaj, że świeca pali się żywym ogniem. Dlatego też, zawsze przestrzegaj zasad bezpieczeństwa, takich jak:

Nie pozostawiaj świec blisko dzieci; nie pal świec w przeciągu; nie przenoś świec podczas palenia, oraz kiedy po wygaszeniu wosk jest gorący; nie zostawiaj świecy bez nadzoru; nie pal świecy zbyt długo; nie nachylaj się nad płonącą świecą.